A A A K K K
людям із порушенням зору
Комунальне некомерційне підприємство "Кобеляцька міська лікарня" Кобеляцької міської ради
39200, Полтавська обл., м. Кобеляки, вул. Шевченка, 78/109
[email protected]

Коротка історична довідка

Територія Кобеляк заселена давно, в ХІ-ХІІІ ст. ця місцевість входила до Переяславського князівства. Кобеляки в 1649 році стали сотенним містечком Полтавського полку, а в 1803 році прийняли статус міста, центру щойно створеного Кобеляцького повіту, а з 1923 року – Кобеляцький район.                                

За даними 1848 року в Кобеляцькому повіті не було жодної лікарні, жодної аптеки, не було лікарів. Населення повіту обслуговували 7 фельдшерів і 15 працівників, які займалися вакцинацією проти віспи. Велика роль в лікуванні належала знахарям, були поширені народні методи лікування. З кінця ХVІІІст. медична допомога населенню надавалася в богадільнях, яких в Кобеляцькому повіті було чотири, на 10 ліжок кожна і утримувалися за рахунок місцевих, сільських общин.  

Маленька земська лікарня була побудована в Кобеляках у 1901 році на території сучасної Кобеляцької ЦРЛ. Велика заслуга в цьому належить Іващенку Миколі Лукичу, який розпочав свою роботу в містечку в 1896 році, після закінчення Харківського університету і прославився далеко за межами Кобеляк, як прекрасний хірург. Лікарня мала свою електростанцію, водозабезпечення, парове опалення. В 1901 році медичний персонал складався з 9 лікарів, 23 фельдшерів, 7 фельдшерів, що вакцинували від віспи і 7 акушерок. Повіт був розділений на 8 медичних дільниць. У лютому 1933 року було організовано підсобне господарство, а в 1934 році лікарня була повністю електрифікована місцевою електростанцією. Діяли терапевтична, гінекологічна, стоматологічна, хірургічна служби, їх очолювали такі лікарі як Батлажан, В.Баберина, В.Качаня, Н.Іващенко, працювала і робітничо-селянська поліклініка. В 1934 році був відкритий фізіотерапевтичний кабінет на чолі з лікарем Іллею Перцовичем. Кобеляцька лікарня була на той час найкращою в Україні і фотоальбом – виставка лікарні експонувався в 1934 році в Парижі на виставці.      

В часи Великої Вітчизняної війни діяла група патріотів на чолі з Миколою Лукичем Іващенком. Лікували не тільки в лікарні, але і на квартирах довірених людей. В 1950 році М.Л.Іващенко був нагороджений почесною грамотою ЦК Червоного Хреста УРСР, а в 1951 році значком «Відмінник охорони здоров’я», в 1953 році орденом Леніна, був нагороджений медаллю «За доблесний труд в період Вітчизняної війни 1941-1945 рр».

Головними лікарями працювали:

  • До 1956 – Микола Лукич Іващенко
  • 1956 – 1958 – Віктор Семенович Безкровний
  • 1958 – 1966 – Дмитро Михайлович Бакай
  • 1966 – 1972 – Олексій Миколайович Тростян
  • 1972 – 1999 – Микола Євтихійович Мельник
  • 1999 - 2015  – Іван Іванович Супруненко
  • З 2015 по даний час  – Володимир Олексійович Казирод

На території Кобеляцької громади медичну допомогу населенню району надають працівники Кобеляцької міської лікарні та КЗ «Кобеляцький Центр ПМСД». 

У КНП "Кобеляцька міська лікарня" діють такі стаціонарні відділення:

Терапевтичне, інфекційне, хірургічно-гінекологічне, травматологічне, неврологічне, педіатричне, ВАІТ, паліативне відділення з наданням хоспісної допомоги, відділення функціональної діагностики. Щорічно в лікарні отримують медичну допомогу більше 7000 осіб.

Поліклінічне відділення, яке приймає близько 200 тисяч відвідувачів щороку, в тому числі більше 27 тисяч дітей. Поліклінічна служба надає діагностичну, лікувальну та консультативну допомогу. В склад поліклінічної служби входять: лабораторна, рентгенологічна служба, відділення профоглядів, Центр материнства і дитинства, денний стаціонар; кабінети - стоматологічні, хірургічний, неврологічний, офтальмологічний, дерматовенерологічний, психіатричний, травматологічний, наркологічний, уролога, онколога, фтизіатра, отоларинголога, ЛКК, КІЗ, "Довіра", жіноча консультація,  зубопротезувальна лабораторія.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень