Про проведення інформаційної кампанії „Місяць цифрової грамотності”
53% українців володіють цифровою грамотністю нижче базового рівня. Тому Міністерство цифрової трансформації України оголошує місяць цифрової грамотності — масштабну інформаційну кампанію, яка надихне українців на навчання цифрових навичок.
Одне з пріоритетних завдань Уряду України – навчити 6 млн українців цифрової грамотності за 3 роки.
Указом Президента України №447/2021 „Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 14.05.2021 року „Про Стратегію кібербезпеки України” від 26.08.2021, передбачено цілі:
* С1: ...проведення командно-штабних кібернавчань стратегічного рівня, а також тематичних кібернавчань та тренінгів за участю представників державного та приватного секторів,
* С.2: ...розроблення Загальнонаціональної програми кіберграмотності, спрямованої на підвищення рівня цифрової грамотності населення України, зокрема, шляхом включення питань стосовно цифрових навичок, кіберобізнаності щодо сучасних кіберзагроз та протидії ним до навчальних програм загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти..,
* С.3: ...запровадження практики проведення загальнонаціональної інформаційної роз'яснювальної кампанії щодо дій громадян у випадку, коли вони стикаються із кібершахрайством та іншими кіберзлочинами, а також роз'яснення процедур звернення до правоохоронних органів;
Для виконання цих завдань проводиться масштабна інформаційна кампанія „Місяць цифрової грамотності” з 1 по 30 листопада 2021 року. Дана ініціатива реалізується в межах проєкту Мінцифри Дія.Цифрова освіта. Проєкт охоплює національний портал з розвитку цифрової грамотності Дія.Цифрова освіта з понад 65 безоплатними освітніми серіалами та тестами на цифрову грамотність, а також розгалужену мережу партнерських офлайн-хабів цифрової освіти.
Ініціативу вже підтримали Київстар, Укрпошта, WOG, Цитрус, robota.ua, Jooble, MEGOGO, «Проєкт підтримки Дія», що впроваджується ПРООН в Україні за фінансової підтримки Швеції, і перелік партнерів постійно оновлюється.
Стратегічний партнер — швейцарсько-українська Програма EGAP, що виконується Фондом Східна Європа. Інформаційним партнером став Facebook.